De 7e hemel ofwel de 9e wolk

De busdiensten op Corsica kennen een bijzondere dienstregeling; als er al een bus rijdt, dan hooguit 3 maal per dag. Dus toen we vanuit het toeristische Bonefacio terug wilden, zorgden we dat we ruim op tijd waren om de laatste bus terug te halen.

Terwijl we in het haventje c.q. de “Capitainerie de Bonifacio” stonden te wachten kwam er een enorm plezierjacht binnenvaren. Dankzij de nieuwe roamingtarieven voor mobiele telefonie kon ik, terwijl het gevaarte achterwaarts aanlegde, opzoeken wat voor een ding dat eigenlijk was.

Het bleek te gaan om de “Cloud 9“. (zie edit onderaan)

Cloud 9 Superyacht

Maar liefst 74 meter lang, 2200 ton, 12 knopen kruissnelheid, 16 knopen maximaal, gebouwd in 2017.

U kunt het bootje huren voor het luttele bedrag van €875.000 (laagseizoen) of €896.000 (hoogseizoen) per week. Het kost een paar centen, maar dan kun je wel met 12 mensen, ondersteund door 22 bemanningsleden een weekje dobberen op de Middellandse Zee.

Ik zeg: “doen!”.


Edit 30-7-2021: inmiddels is de naam van dit bootje alweer 3 x gewijzigd; van “Cloud9” naar “Odyssey” naar “Odyssey II” naar “Lady Jorgia” en is de huurprijs slechts €750.000 (laagseizoen) of €800,000 (hoogseizoen) per week exclusief onkosten.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.